news1

Скільки часу витрачає бізнесмен на бюрократію в Україні: цікаві дані

Aug 19 2018
(0) Коментарі
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

Українська автокефалія – це те, до чого наша держава ішла багато років. Але є теми, які хоч і не настільки значущі, але теж можуть посприяти розвитку нашої держави. Наприклад, власний бізнес. Українські підприємці весь час натикаються на бюрократичну стіну. Вперше у нас порахували відповідний індекс бюрократії.

Для того, щоб вести бізнес, в рік потрібно зібрати 500 сторінок документів – порахували в організації Easy Business, яка запровадила в Україні індекс бюрократії для малих підприємств. Такий, до слова, існує в Словаччині, Чехії і Литві.

Як виявилося, в усіх чотирьох країнах кількість процедур, які щорічно має виконати бізнесмен, майже така ж сама. Якщо за кордоном їх 60, то в Україні лише на три більше.

Пакет документів, який маленький підприємець, у якого чотири людини працює. Бухгалтер-кадровик, який з цим списком щорічно справляється. Той список витрачає три робочих місяці,
– зазначив виконавчий директор ГО EasyBusiness Андрій Шпаков.

Проблема навіть не в кількості паперів. А в часі, який потрібно витратити на документацію. В Україні на це потрібно вдвічі більше годин, ніж в Європі. Голова державної регуляторної служби припускає, що спочатку варто змінити підхід до офіційного працевлаштування.

І по кількості документів на 30% більше європейських, і по часу вдвічі більше, ніж у європейців, витрачається лише на оформлення легального працевлаштування,
– підкреслила голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна.

Хоча Україна все ж таки “розбюрократизовується”. Уряд за два роки скасував 700 непотрібних регуляторних документів. Але все ж таки на місцях залишається неподолана корупція і тиск з боку органів.

Дуже важко розібратися, що потрібно, що не потрібно. Є багато міфів. Коли ти починаєш чимось займатися, працювати, відкрив свій бізнес, до тебе приходить пан прокурор і починає тобі розказувати, що ти мав отримати якусь бумажку, а ти навіть не знав, що ти цю бумажку міг отримати,
– розповів голова ГО “Офіс ефективного регулювання” Олексій Гончарук.

Проте підприємці кажуть: на успіх бізнесу кількість паперів не впливає. Тому як молоді, так і вже досвідчені бізнесмени радять шукати оригінальні ідеї і виготовляти якісну продукцію. І тоді прийде успіх.

https://24tv.ua/ukrayina_tag1119

Залишити коментар