1493207602-9717

Грунтуючись на досвіді Польщі

Nov 20 2018
(0) Коментарі
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

Використавши досвід Польщі, Україна може швидко вийти з кризи.
Реагуючи на критичну ситуацію в економіці сьогоднішньої України, уряд та парламентарі намагаються якось врегулювати ситуацію, шукають нові «рецепти».
Однак, доволі часто ці «рецепти» або не спрацьовують, бо не мають під собою належного підґрунтя, або спрямовані на захист інтересів потужних фінансових груп, які, в кінцевому результаті, мало зацікавлені у стабілізації ситуації та підвищенні благополуччя українців.
На моє глибоке переконання, відповіді на питання, як змінити ситуацію в Україні, лежать на поверхні і не потребують вчергове винаходити «українське колесо» чи навіть вчитись на чужих помилках. Варто просто використати досвід сусідньої Польщі, яка зійшла із соціалістичного шляху у 1989 році, – країни за багатьма параметрами дуже подібної до нашої.
У 90-х роках в Польщі почалась перебудова, а разом з тим, посилилась криза. Полиці магазинів спорожніли, роботи не було і тисячі поляків кинулись до України – за товарами, на заробітки. У 1989 році почалася гіперінфляція – польська валюта за рік втратила більше 900% вартості. Поляки переживали ті ж самі страхи, що й українці сьогодні – як бути, куди йти?
Ставку було зроблено на малий та середній бізнес. Тепер це рушійна сила польської економіки, він дає половину валового продукту, тут працює 70% працездатного населення. Польща – в найкращій економічній формі за останні 500 років. Польська економіка займає 8 місце серед найбільших економік Європейського Союзу і є водночас однією з тих, які найшвидше розвиваються.
І вже не поляки до нас, як було в 90-ті роки, а наші громадяни їдуть туди на заробітки. За різними даними у Польщі перебуває до 2 млн трудових мігрантів з України. Україна програє Польщі за такими міжнародними показниками, як Індекс економічної свободи, Індекс свободи ведення бізнесу, Індекс сприйняття корупції та Індекс потенціалу ринку. Середня зарплата поляків – вчетверо більша, ніж в українців.
Партія малого та середнього бізнесу України наголошує на доцільності використання Україною польського шляху розвитку. Використовуючи польські напрацювання, насамперед, у законотворенні, можна створити сприятливі умови для самореалізації громадян та можливостей гідного заробітку, максимально захищати інтереси представників малого і середнього бізнесу. За таких умов Україна зможе так же швидко, як й більш успішна сусідня Польща, вийти з кризи і стати повноправним членом у колі економічно міцних держав.
Олександр УЛЬЯНЧЕНКО,
Партія малого та середнього бізнесу України

Залишити коментар